(Rosa) Lunoida: Różnice pomiędzy wersjami

Z wiki.lighting-gallery.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
Linia 2: Linia 2:


= Budowa: =
= Budowa: =
Oprawa została wykonana jako dwuelementowy korpus. Pierwszy element korpusu stanowiła podstawa wykonana jako ciśnieniowy odlew ze stopu aluminium. W niej znajdowała się większość zasadniczych elementów oprawy: panel wykonany z tworzywa sztucznego panel osprzętu wraz z urządzeniami elektrycznymi, oraz odbłyśnik wykonany z tłoczonej blachy aluminiowej. Oprawka na źródło światła przytwierdzona była do panelu osprzętu i wychodziła w kierunku odbłyśnika. Posiadała ona obudowę z uszczelką, która dolegając do otworu odbłyśnika tworzyła szczelną komorę lampową. Całość przykryta została umieszczonym w podstawie kloszem szklanym, który podczas normalnej eksploatacji nie podlegał demontażowi. Drugim elementem była pokrywa wykonana z polimeru technicznego, utrzymywana na zawiasie, otwierana w kierunku czoła oprawy. '''!!!!!Zamykana była szczelnie klamrą u czoła oprawy.!!!!!''' Montaż oprawy odbywa się poprzez osadzenie jej na słupie, bądź wysięgniku rurowym (⌀ 60-76), który utrzymywany jest za pomocą odlewanego uchwytu montażowego. Uchwyt ten można obracać, co pozwala regulować pochylenie i umożliwia montaż normalny bądź szczytowy.


= Oprawy dostępne w zachowanych katalogach producenta: =
= Oprawy dostępne w zachowanych katalogach producenta: =

Aktualna wersja na dzień 12:20, 23 gru 2024

Lunoida - oprawa produkowana przez Rosę. Przeznaczona była do ogólnego oświetlenia przestrzeni otwartych, np. ulic, dróg, parkingów, itp. Oprawa jest typu zamkniętego, przeznaczona w zależności od wersji do lamp sodowych lub metalohalogenkowych.

Budowa:

Oprawa została wykonana jako dwuelementowy korpus. Pierwszy element korpusu stanowiła podstawa wykonana jako ciśnieniowy odlew ze stopu aluminium. W niej znajdowała się większość zasadniczych elementów oprawy: panel wykonany z tworzywa sztucznego panel osprzętu wraz z urządzeniami elektrycznymi, oraz odbłyśnik wykonany z tłoczonej blachy aluminiowej. Oprawka na źródło światła przytwierdzona była do panelu osprzętu i wychodziła w kierunku odbłyśnika. Posiadała ona obudowę z uszczelką, która dolegając do otworu odbłyśnika tworzyła szczelną komorę lampową. Całość przykryta została umieszczonym w podstawie kloszem szklanym, który podczas normalnej eksploatacji nie podlegał demontażowi. Drugim elementem była pokrywa wykonana z polimeru technicznego, utrzymywana na zawiasie, otwierana w kierunku czoła oprawy. !!!!!Zamykana była szczelnie klamrą u czoła oprawy.!!!!! Montaż oprawy odbywa się poprzez osadzenie jej na słupie, bądź wysięgniku rurowym (⌀ 60-76), który utrzymywany jest za pomocą odlewanego uchwytu montażowego. Uchwyt ten można obracać, co pozwala regulować pochylenie i umożliwia montaż normalny bądź szczytowy.

Oprawy dostępne w zachowanych katalogach producenta:

Model: Źrodło światła — Moc: Materiał klosza: Klasa ochronności:
LUNOIDA R-80 LRF-80W szkło I / II
LUNOIDA R-125 LRF-125W szkło I / II
LUNOIDA R-250 LRF-250W szkło I / II
LUNOIDA S-70 WLS-70W szkło I / II
LUNOIDA S-100 WLS-100W szkło I / II
LUNOIDA S-150 WLS-150W szkło I / II
LUNOIDA S-250 WLS-250W szkło I / II
LUNOIDA S-400 WLS-400W szkło I / II
LUNOIDA MH-70 MH-70W (E27) szkło I / II
LUNOIDA MH-100 MH-100W (E27) szkło I / II
LUNOIDA MH-150 MH-150W (E27) szkło I / II
LUNOIDA MH-250 MH-250W szkło I / II
LUNOIDA MH-400 MH-400W szkło I / II

Galeria zdjęć:

Wygląd ogólny:

aut. matit1
aut. Michal
aut. Michal

Detale:

aut. Michal
aut. Michal
aut. Michal