(Polam Gostynin) OTR-125

Z wiki.lighting-gallery.pl
Wersja z dnia 13:59, 6 lut 2024 autorstwa HeadAdm (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "__NOTOC__ '''OTR-125 - produkowana była w zakładach Polam Gostynin.''' Przeznaczona była do oświetlania tuneli drogowych oraz ich wjazdów, a także róznych zadaszeń lub wiat, gdzie wymagane było większe natężenie oświetlenia. '''Oprawa jest typu zamkniętego, przeznaczona na lampę rtęciową 125W''' '''Na ten moment sklasyfikowana jest jako oprawa widmo, gdyż nie została nigdy odnaleziona.''' =Budowa i zmiany konstrukcyjne na przestrzeni lat:= Opra…")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

OTR-125 - produkowana była w zakładach Polam Gostynin. Przeznaczona była do oświetlania tuneli drogowych oraz ich wjazdów, a także róznych zadaszeń lub wiat, gdzie wymagane było większe natężenie oświetlenia. Oprawa jest typu zamkniętego, przeznaczona na lampę rtęciową 125W

Na ten moment sklasyfikowana jest jako oprawa widmo, gdyż nie została nigdy odnaleziona.

Budowa i zmiany konstrukcyjne na przestrzeni lat:

Oprawa została wykonana jako jednoelementowy korpus, wykonany z tłoczonej blachy aluminiowej, pokrytej lakierem piecowym. Oprawa była podzielona na część optyczną i część osprzętu, przy pomocy blachy utrzymującej po jednej stronie oprawkę, a po drugiej elementy elektryczne. W części optycznej znajdował się 3-elementowy odbłyśnik kierunkowy z możliwością regulacji. Całość zamknięta została nieznacznie wybrzuszonym kloszem z tworzywa sztucznego. Oprawa montowana była na przewieszkach przy pomocy płaskowników skręcanych znajdujących się na jej wszystkich bokach. Tabliczka znamionowa znajdowała się na klapce osprzętu i była nanoszona metodą sitodruku.

Galeria zdjęć

Wygląd katalogowy:

Plik:OTR-125.jpg
źr. Katalog SWW 1133-213